PrincesSpa - קוסמטיקאית טטיאנה פרינצב - רמת גן
קליניקה טיפולים הסרת שיער IPL איפור קבוע גלריה
русский

איפור קבוע


איפור קבוע שפתיים, גבות ועיניים  I   נקודות חן וכתמים  I   טיפול בשלב הריפוי

איפור קבועאיפור קבוע
איפור קבוע מהווה מאפיין מרכזי בקוסמטולוגיה האסטתית המודרנית של היום.
איזו אישה לא רוצה לשפר מעט את הנתונים שנתן לה הטבע, לשנות את הקונטור הטבעי של השפתיים או הגבות?
איזו אישה לא מעוניינת להדגיש, להגדיל או להבליט את העיניים, לצמצם למראין עין אסימטריה בפנים, או סוף סוף לצייר נקודת חן ולהעניק לעצמה מראה של מרילין מונרו?

אפשר להשיג את כל הדברים הנ"ל גם באמצעות איפור רגיל אבל האיפור הרגיל יחזיק לכמה שעות בלבד ואינו עמיד לאורך זמן. אפילו קצת גשם יכול להרוס לך את כל האיפור.
בנוסף, אם את לא רוצה לקום בבוקר כל יום שעה לפני כדי להתאפר, כדאי לך לחשוב על איפור קבוע.

אנחנו אנשים זהירים ומבינים שלא כל מה שמתפרסם הוא באמת בטוח ואיכותי ולכן חשוב להבין שהאיפור הקבוע זהו טיפול שדורש כשרון ייחודי של אמן ולא מספיקה ידיעה של הטכניקה בלבד.


איפור קבוע - שפתיים

טטיאנה פרינצב: קוסמטיקאית רפואית, בעלת תואר באמנות ועיצוב, ומורה לאיפור קבוע בבתי ספר להשתלמויות של קוסמטיקאיות. טטיאנה תשמח להעניק לכן פתרונות מקצועיים באמצעות אומנות האיפור הקבוע

איפור קבוע שפתייםאיפור קבוע שפתיים:
הגדלה ותיקון השפתיים למראית עין.
הגדלה משיגים באמצעות מילוי הקונטור (תוחם). מציירים מעל הקונטור הטבעי שלך את הצורה הרצויה ואת הרווח ממלאים בצבע הטבעי. פעולה זו מגדילה את הקונטור למראית העין.
את צבע הקונטור וצבע המילוי מתאימים אינדיבידואלית לכל אחת. חשוב לציין שבאיפור קבוע יש מגוון עצום של צבעים ובנוסף ניתן לערבב אותם וכך להגדיל את מבחר הצבעים ולכן לא תהיה לך הגבלה בבחירת הצבע.

בנוסף אפשר להשתמש בטכניקה של טשטוש שבה מדגישים את הקונטור, וממלאים את האזורים הפנימיים בקצת צבע. האיפור הקבוע בשפתיים יחסוך ממך בכל יום לשים עיפרון תוחם ואודם. בנוסף, קונטור קבוע חוסם גלישה של ליפסטיק מגבולות השפתיים כך שהשפתיים תמיד נראות יפות ומדוייקות.

איפור קבוע גבות:

איפור קבוע גבותבעזרת איפור קבוע הגבות נראות טבעיות. באיפור קבוע אפשר לא רק לצייר צורה שלמה של הגבות כמו שעושים בעזרת עיפרון אוצלליות, אלא גם לצייר שערות אחת אחת (ציור פסים דקים בצורת שערות).
על פי הרצון או הצורך ניתן לצייר צורה מלאה בגבות או רק ליצור טשטוש קל של קווי המתאר וכך ליצור מראה של גבות שצבועות מעט בעיפרון או בצללית.
בפעולה זו משתמשים בפיגמנטים זהים לצבעי שיער אמיתיים.
חשוב לציין שהגבות האמיתיות שלך לא נפגעות כלל מהטיפול מאחר שבפעולת האיפור הקבוע הפיגמנטים חודרים רק לשכבת העור העליונה ולא לזקיקי הגבות הנמצאים עמוק יותר מתחת לעור. אם הצורה הטבעית של הגבות שונתה באיפור הקבוע, כל שנותר לך הוא רק למרוט את השערות הבודדות שיוצאות מהצורה.

איפור קבוע עינייםאיפור קבוע עיניים
באיפור העפעף העליון אפשר לצייר פס דק (כמו איי-ליינר) או לעשות אפקט טבעי של ריבוי ריסים. מראית עין של ריבוי ריסים ניתן ליצור באמצעות ציור של פס בתוך הריסים או הדגשה של העיניים באמצעות טשטוש קווי המתאר של הריסים.

באותה שיטה עושים את איפור העפעף התחתון. טיפול זה מאפשר לעשות תיקון של צורת העיניים.
חשוב לציין שלא מדובר בעיפרון שיכול להמחק, או איי-ליינר שעלול להמרח. מדובר באיפור קבוע שישמח אותך בכל יום ובכל מצב- גם אם הרגע התעוררת מהשינה או אפילו יצאת מהבריכה.

נקודות חן וכתמים נקודות חן וכתמים
איפור קבוע מאפשר לייצר נקודות חן או לצבוע נקודות חן קיימות שלך (מלבד נקודות בולטות- פפילומה). ניתן גם לטשטש צלקות ולצבוע כתמים בעור בצבע גוף.אלטרנטיבה לניתוח איזה בעיות אפשר לפתור בעזרת איפור קבוע?
איפור קבוע מאפשר, בלי לפגוע בעור הפנים הרגיש, לשנות צורה או צבע של שפתיים וגבות, להדגיש עיניים, ליצור נקודות חן, וכל זאת מבלי לפגוע בעור הפנים הרגיש (אלרגיה לאיפור מלאכותי יכולה להופיע באופן פתאומי וניתן למנוע אותה על ידי צמצום השימוש באיפור מלאכותי).
האיפור הקבוע אידיאלי למי שצריך להתאפר כל יום ולתקן איפור כמה פעמים ביום ואף יכול לפתור בעיות יותר רציניות כמו הסתרה למראין עין של "שפתי ארנבת" או הסוואה של כתמים וצלקות קטנות.
איפור קבוע יכול לפעמים לשמש אלטרנטיבה לניתוח כמו טיפול משלים לאנשים שעברו ניתוח פלסטי בפנים (שיקום צלקות או אסימטריות קטנות אחרי ניתוח למשל). שינוי צורת הגבות או עיניים באיפור קבוע יכול לשמש טיפול דייקני אחרי ניתוח פלסטי מעבר ליכולת של מנתחים פלסטיים.
סיפור לדוגמא: פעם הגיעה לטיפול אשה בת 50 שירדה לה הזווית של הגבה בגלל הזדקנות עור הפנים. באמצעות ציור גבה עשו לה "פתיחה של העין" ובעקבות הטיפול נחסך לה ניתוח פלסטי והיא נראתה צעירה יותר ב- 10 שנים.

איפור קבוע נותן עזרה משמעותית לבעלי פגמים מולדים או פגמים נרכשים:

  • "שפתי ארנבת"
  • אלופציה אראטה- נשירת גבות וריסים
  • פגמים בפנים ותולדה של שחזור בניתוח פלסט.
  • עזרה בשינוי או הדגשה של קונטור הפטמה (אחרי ניתוח הרמת חזה למשל)

פגמים מולדים או פגמים נרכשים

קעקוע קוסמטי לא עמוקמה ההבדל בין איפור קבוע לקעקוע רגיל?
איפור קבוע הוא למעשה קעקוע קוסמטי לא עמוק. איפור קבוע מתבצע באותו עיקרון של קעקוע אבל עומק הדקירה שונה: הדקירה באיפור קבוע היא בעומק של 0.3-0.9 מ"מ ובקעקוע 1-2 מ"מ.
כמו כן, באיפור קבוע משתמשים בפיגמנטים לגמרי אורגניים המאפשרים לנו להתקרב לצבעים טבעיים יותר.
לאורך זמן, מרקם הפגמנטים של האיפור הקבוע מתפרק עם תאי העור ונעלם כמעט לגמרי ואילו בקעקוע משתמשים בפיגמנטיים אנאורגניים ולכן הוא נשאר לצמיתות ולפעמים רק קצת מתבהר מהשמש.

לא כל מקעקע מוכשר יכול לעשות גם איפור קבוע מאחר ומדובר בטכניקה שונה וצריך גם לקחת בחשבון שינויים שקורים בצבעים אורגניים לאורך זמן (יש לדאוג שגבות לא יקבלו צבע תכלת בעוד מספר שנים למשל).
לפעמים במכונים נאלצים לתקן תופעות לוואי של עבודה של "מקעקע" שפישל וגרם לנזקים:
גבות כחולות, שפתיים כהות מדי וכדומה.
הפיגמנט יכול להתנהג בצורה בלתי צפויה, אבל אמן איפור קבוע מיקצועי ובעל ניסיון יכול למנוע טעויות שכאלה אם יתחשב במאפייני הפיגמנטים הטבעיים של העור
.

צבעים באיפור קבועבאיזה צבעים משתמשים באיפור קבוע?

קודם כל מדובר בצבעים איכותיים היפואלרגניים שבמרקם שלהם מכילים הן פיגמנטים אורגנים והן פיגמנטים אנאורגנים.
פיגמנטים אורגניים הם במגוון עשיר ולכן אין הגבלה במגוון הצבעים והגוונים.
אחוז הפגמנטים האנאורגנים באיפור הקבוע קטן יחסית ולכן יש מגוון רחב מאור לבחירת צבעים. בשונה מהקעקוע הרגיל שבו יש פיגמנטים אנאורגנים, האיפור הקבוע לא נצחי בגלל שהפיגמנטים האורגניים מתפרקים מהר יותר בגוף. טיפולי פנים למשל מזרזים תהליך פירוק זה.
פיגמנטים אנאורגנים בקושי מתפרקים ולא נעלמים, הם נשארים במקום ההחדרה ורק מתבהרים מעט מהשמש במשך 5-7 שנים. לכן לאחר כ 5-7 שנים האיפור הקבוע לא נשאר ונעלם כמעט לחלוטין.
ככל שמגוון הצבעים של אמנית האיפור הקבוע גדול ועשיר כך אפשרות הבחירה שלך רחבה ומגוונת יותר.

הרדמה מקומית בטיפולציוד לאיפור הקבוע:
בתהליך האיפור הקבוע משתמשים בציוד חד פעמי.
חובה: מחטים חד פעמיים, ראשים מתחלפים חד פעמיים, פקקים מיוחדים בשביל כלים ומחטים, כלי חד-פעמי לערבוב פגמנטים וכפפות חד פעמיות. לאחר סיום הטיפול,כל הכלים המשומשים נזרקים .

הרדמה מקומית בטיפול:
מאחר ועור הפנים מאוד רגיש הפרוצדורה בטיפול באיפור קבוע עשויה להיות לא נעימה.
במהלך הטיפול מבצעים הרדמה מקומית ע"י שימוש בחומרים המקובלים ברפואה ישראלית (משחות מיוחדות עם אפקט הרדמה כמו אמלה, וספריים כמו לידוקאין).
משתמשים בהרדמה מקומית של 30 דקות לפני הטיפול וכך מונעים את תחושות הכאב כמעט לחלוטין. במשך הטיפול נעשית תמיד הרדמה נוספת לאזור המטופל, אך במינונים קטנים יותר מההרדמה המקומית הראשונית .

*במקרה של אלרגיה לחומר ההרדמה ייתכנו תופעות לוואי.
 

כמה זמן נמשך הטיפול?
תהליך סטנדרטי של איפור קבוע דורש עד שניים או שלושה מפגשים עם רווחים של 3 שבועות בין המפגשים. החדרה הדרגתית של הצבע מאפשרת לקבע אותה באופן אחיד בעור .

כל מפגש לוקח כשעתיים במהלכן מוסיפים הרדמה במינונים נמוכים במידת הצורך. קעקוע בכל איזור אורך בין 30-40 דקות .

כמה זמן מחזיק מעמד איפור קבוע?
בשונה מהקעקוע הרגיל שנשאר לכל החיים, את האיפור הקבוע עושים בצבעים מיוחדים שמחזיקים מעמד רק כמה שנים.
האיפור הקבוע בשפתיים ובגבות מחזיק מעמד 3-5 שנים והאיפור הקבוע בעיניים מחזיק עד 7 שנים מאחר ובעיניים חסרים תאי שומן.

הגבלות רפואיותהגבלות רפואיות


כמו בכל טיפול קוסמטי, באיפור קבוע קיימים מספר סיכונים והגבלות.
במקרה של אנשים הסובלים מסוכרת, אסטמה, הרפס, מחלות עור, בעיות של קרישת דם, ונשים בהריון, יש להיוועץ עם רופא לפני תחילת הטיפול.
כמו-כן, הטיפול אינו מומלץ לבעלי צלקות קלואיד. (עלולים להיוותר עם צלקות לא צפויות בעקבות הטיפול).סיכוניםסיכונים שיש לקחת בחשבון:
חוסר מיקצועיות עלול לגרום לחוסר דיוק בקווים, לאי התאמה בין הצבע לפיגמנטים הטבעיים של הלקוח או ליצירת צורה שלא מתאימה לקווי המתאר של הפנים. לכן מאוד חשוב לבחור באמנית מקצועית המתמחה בטיפול זה.
במכון טוב שבו משתמשים בצבעים איכותיים, בציוד חד פעמי ובחומרי הרדמה טובים הסיכוי לסיבוכים שואף לאפס.
האיפור שנבחר עבורך מהווה שילוב של הרצונות האישיים שלך, יחד עם הניסיון והמקצועיות של המטפלת שמתאימה לך את האיפור הנכון ביותר. שיתוף פעולה זה בין הלקוחה למטפלת נעשה תוך התחשבות בשינויים הייחודיים שיחולו בפניי הלקוחה בשנים הבאות. שינויים אלה ניתנים לחיזוי, כך שאם תפני לאמנית מיקצועית הסיכון הוא מינימלי.

איפור קבוע בשפתיים עלול לגרום להופעת הרפס בשלב ההחלמה. מומלץ לעשות טיפול מונע הרפס יומיים- שבוע ימים לפני הטיפול. (מומלץ לברר מינון מדוייק אצל רופא או אצל מטפלת האיפור הקבוע).

 

איך לבחור נכון בבעלת המקצועאיך לבחור נכון בבעלת המקצוע?

ציוד ופיגמנטים איכותיים ככל שיהיו הינם חסרי משמעות כאשר הם בידיים של אדם לא מיקצועי.
רק ידיים וכישרון של מיקצוען יכולים להגשים את החלום שלך ובאמת לברא גוונים וקווים חדשים לפנייך, להסתיר פגמים ולעשות אותך יפה יותר.

רק אמנית אמיתית של איפור קבוע יכולה ליצור את התמהיל המושלם של ניסיון ומיקצועיות יחד עם הקשבה ללקוחה ושילוב נקודת המבט שלה. אמנית אמיתית לא משתמשת במדידה בסרגל וביישום דפוסים קבועים ושבלוניים על לקוחותיה. היא תעניק תשומת לב אישית ואינדיבידואלית לפנייך הייחודיים.

חשוב להיות עירנית וחשדנית בבחירה של המכון. לפני ביצוע הבחירה תקבלי המלצות ותוודאי שהגעת לאמנית מקצועית בעלת נסיון רחב באיפור קבוע. תכירי עבודות מוכנות שלה ואל תתביישי לשאול על מי אפשר לראות תוצאות של עבודתה.

שלב הריפוי של האיפור הקבועטיפול בבית בשלב הריפוי של האיפור הקבוע:

ביצוע האיפור הקבוע, קבלה של צורה סימטרית וצבע יפה מהווים רק 50% מההצלחה באיפור הקבוע שלך. 50% הנותרים תלויים בצורה בה תטפלי באיפור בזמן הריפוי בבית.
תהליך הריפוי וחידוש השיכבה החיצונית של העור נמשכים בין 7 ל- 10 ימים, תלוי באקטיביות של העור.
ביומיים הראשונים, האיפור הקבוע נראה מאוד בוהק אך תוך כמה ימים הצבע ידהה. כאשר הפיגמנט מתערבב עם לימפת העור וטסיות הדם, הוא יכול לקבל גוון חום כהה .
אחרי כיומיים נוצר גלד על איזור האיפור, כלומר קליפת הגנה דקה בדומה לשכבה קשיחה שנוצרת לאחר שריטות קטנות של העור ומכסה את הפצע. הקליפה נשארת כחמישה ימים ולאחר מכן היא נופלת.

בזמן הריפוי אסור ללכת לסאונות ולבריכות, להרטיב את האיפור הקבוע, לגרד את קליפת הגנה או לזרז את הריפוי. אם תרטיבי את קליפת ההגנה או תורידי אותה לפני הזמן, במקום יישאר כתם בצבע בהיר .
ניתן לרכך את קליפת ההגנה בעזרת קרמים פשוטים שאין בהם חומרים מזרזי ריפוי או חומרי הבהרה וכך לשפר את ההרגשה והנוחות .
כדאי להישמע להוראות על מנת לקבל תוצאה מהפעם הראשונה ללא צורך בתיקונים ושיפורים .

מחיר האיפור הקבוע
כמובן שטיפול שחומרי הגלם שלו יקרים יחסית לא יכול להיות זול מאוד. המחיר תלוי בנפח העבודה ובמורכבות הטיפול.
מגוון הפגמנטים של עד 50 צבעים, ציוד מקצועי, מחטים, חומרים מחטאים, חומרי טיפול, והכי חשוב- כישרון וידיים חזקות של בעל המקצוע. רק מכלול של כל אלה נותן לך ערבות להצלחה.

איפור קבוע המבוצע באופן מיקצועי מהווה הזדמנות מדהימה לשינוי המראה, לייצירת פנים קורנות שמושכות עין, ולרכישת יופי שלא דורש שיפוץ בכל יום ומהווה חיסכון גדול מאחר ואין צורך ברכישה של מוצרי איפור מלאכותי יקרים.
האיפור הקבוע יעניק לך יופי שלא יימחק בבריכה, לא ייזל בגשם או מחום ואיפור שלא "תאכלי" במסעדה. בקיצור, הזדמנות להיות מדוגמת בכל מצב.קליניקה   טיפולים   I   הסרת שיער   I איפור קבוע  I  גלריה